Zaslúžime si lepšie zajtrajšky?

Autor: Zdravko Boškovič | 14.6.2013 o 8:08 | (upravené 14.6.2013 o 8:17) Karma článku: 12,06 | Prečítané:  163x

S ľahostajnosťou každodenne sledujeme v televízií ako sa politici na rôznych úrovniach nabalujú a kradnú. Takisto ľahostajne hltáme slová diletantov a nekompetentných „odborníkov", ktorí vedú náš štát. Zvyšujú odvody a dane, ničia zdravé podnikateľské prostredie, verejný sektor (nemocnice, úrady..) je absolútne nefunkčný. Okrem ľahostajnosti ma takisto napadá slovo naivita. Ako to teda naozaj je? Prečo trpíme takéto zaobchádzanie, keď v obchode alebo dokonca aj s rodinou sa dokážeme pohádať pre pár eur? Na najvyššej úrovni nám miznú milióny eur a nám je to jedno.

 

Na začiatok by som uviedol dva silné momenty, ktoré u mňa zarezonovali a ktorým prikladám veľkú dôležitosť. V Bulharsku sa ani nie tak dávno strhli masové demonštrácie. Ľudia už boli unavení, ako na nich vláda kašle, trápila ich nízka životná úroveň a vysoké ceny energií. Zareagovali tak, že masovo vyšli do ulíc, pred parlament a domáhali sa svojich práv. Dopadlo to tak, že si vymohli svoje a vláda odstúpila. Ja tvrdím, že najsilnejšou opozíciou musí byť ľud. A na Slovensku a pri slovenskej opozícií by to malo platiť stonásobne. Druhým je silný moment z Turecka. Takisto ľudia vyšli do ulíc, aby bojovali za správnu vec. Aký to má priebeh je smutné, tomu sa však momentálne nechcem venovať.

To, čo nám chýba, je „hlas ľudu". Ticho trpíme diletantov vo vláde ,ktorí systematicky rozkrádajú naše peniaze. Rozsah korupcie podľa nových prieskumov je 500 miliónov eur ročne. To je suma, s ktorou sa pri životnej úrovni na Slovensku nehodlám zmieriť. Signály tu sú. Nástenkový tender, kauza Gorila a ostatné prípady, kedy si ľudia museli všimnúť, že v našom štáte to hnije. Ľudia platia vyššie odvody, ale bez úplatku pre doktora sa normálneho vyšetrenia nedočkajú. Za všetko si musia priplatiť, aby vôbec k nejakému náročnejšiemu vyšetreniu došlo. Ceny sú tu vysoké natoľko, že Slováci musia nakupovať v Rakúsku, kde je úroveň neporovnateľne vyššia. A aký je výsledok? Prídu voľby a ľudia sa zachovajú ako kone s klapkami na očiach. Čo sa musí stať, aby sme vyšli do ulíc a niečo zmenili? Kedy sa tvár tejto spoločnosti konečne zmení a zastaneme sa svojich práv, ktoré nám patria? Možno sa bojíme, že p. Fico použije rovnakú techniku rozpustenia demonštrácií, aká sa používa momentálne v Turecku.

Ale záver je takýto. Ak sa nezmení náš postoj, ak nenaberieme odvahu a budeme slepo čakať na svetlejšie zajtrajšky, nezaslúžime si zmenu k lepšiemu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?