Akú majú kompetentní výhovorku?

Autor: Zdravko Boškovič | 15.6.2013 o 19:20 | (upravené 24.6.2013 o 21:16) Karma článku: 9,93 | Prečítané:  317x

„Čo sa čudujete? To je Bratislava." Túto vetu som počul z úst automechanika, ktorého som s defektom a poškodenou nápravou navštívil už druhýkrát za 2 mesiace. On to bral z humorom, pretože vďaka stavu ciest v BA a na Slovensku má zabezpečený pravidelný príjem. Mne to však vtipné neprišlo. Nemá zmysel porovnávať naše cesty s rakúskymi alebo nemeckými. Preto by som na základe vlastných skúseností porovnal naše cesty s inou krajinou.

 

Pred pár týždňami som sa vrátil z ciest po Bosne a Hercegovine a navštívil som aj hlavné mesto Sarajevo. Na úvod len pre zaujímavosť spomeniem, že  4 miliónová Bosna a Hercegovina zažila pred necelými 20 rokmi krvavú a ničivú občiansku vojnu, nezamestnanosť presiahla hodnotu 43%, HDP za rok 2012 je oproti Slovensku štvrtinový. A práve východná časť krajiny, ktorú som navštívil, bola vojnou zasiahnutá najviac. Hospodárstvo BiH iba teraz prechádza dôležitými ekonomickými a právnymi reformami a niektoré ekonomické parametre sú na úrovni rozvojových afrických štátov. Takisto krajina, ktorú nemôžeme s rozvinutou krajinou ako je Slovensko porovnávať. Aj keď....

Cesty v BiH sú naozaj krásne, udržiavané a nie je raritou stretnúť usilovných cestárov ako je tomu v našej republike. Navyše východná časť BiH je veľmi hornatá, čo bolo treba riešiť početnými tunelmi a dokonca v oblasti existujú rozsiahle neodmínované plochy. Ani toto nezabránilo bosnianskej správe ciest, aby pripravila a udržiavala vyhovujúcu vozovku pre vozidlá. Z osobnej skúsenosti prameniacej z početných návštev BiH môžem s čistým svedomím potvrdiť, že naše cesty sú v porovnaní s cestami v BiH doslova katastrofálne. Aby ste si vedeli urobiť obraz o stave ciest v BiH, ukážem Vám pár fotiek.

Takto to vyzerá v Sarajeve.

CestaSarajevo.JPGCestaSarajevo2.JPGCestaSarajevo3.JPG

 

A takto vo východnej časti krajiny.

CestaamostBosna.JPGCestaBosna.JPGCestanedalekoSarajeva.JPGCestaVychodnaBosna.JPG

 

A takto vyzerajú cesty na Slovensku, ktoré je podľa slov politikov vyspelým štátom. A toto je iba zlomok toho, čo na Vás číha na „kvalitných" slovenských cestách.

vytlkBA1.jpgvytlkBA2.jpgvytlkBA3.jpgvytlkKE1.jpgvytlkmimo.jpg

 

Preto počítam s tým, že táto návšteva automechanika nebola moja posledná. Šoférujem už niekoľko rokov, ale je nad moje sily sa mnohým z tých obrích výtlkov vyhnúť bez ujmy. Prečo tento problém nadobudol takéto rozmery? A aká je výhovorka kompetentných?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

KOMENTÁRE

Trúfalosť Ruska v Sýrii

Posmech Západu zo zastaranej armády akosi ignoruje podstatu: Putin nepozná škrupule.


Už ste čítali?