Pár miliónov hore dole

Autor: Zdravko Boškovič | 17.6.2013 o 7:56 | (upravené 17.6.2013 o 8:04) Karma článku: 10,15 | Prečítané:  139x

Po príchode do práce som si ako vždy prezrel novinky z diania na Slovensku a v zahraničí. Jedna správ ma zaujala. A to hlavne kvôli týmto  slovným spojeniam -  Váhostav, bez tendra a iná firma to mohla urobiť aj o polovicu lacnejšie. V slovenskom čitateľovi to už nevyvolá emócie, pretože je na to zvyknutý. A to je zle! Naše peniaze idú do vreciek bohatých mecenášov politických strán. Nie je to však prešetrené, nikto nebol odsúdený, preto nikto nie je vinný. Poďme si v skratke priblížiť tento malý „tunel", ktorý sa však v rebríčku SMER- u neumiestnil ani v prvej 20tke.

Priebeh je jednoduchý. Pri výstavbe diaľnice sa ťažil štrk a vzniknutú jamu bolo treba zasypať. Zrejme je to odborne a technicky náročná činnosť, preto bolo treba rýchlo konať. NDS nezaváhala ani sekundu. Keďže túto činnosť dokázala fundovane vykonať iba jedna jediná firma na Slovensku, rozhodnutie bolo jednoduché. Vyvolenou firmou, ktorá bola bleskovo vybratá bez tendra, sa stal Váhostav. Tejto firme bolo odklepnutých 6 miliónov, teda viac 15 eur na kubický meter. Fajn, všetko klaplo. Až kým sa neprihlásila iná firma, ktorá by to dokázala urobiť za 5,5 eura za kubický meter zeminy, teda za maximálne 2 milióny eur. Síce som chýbal na pár hodinách matematiky, ale myslím, že je to menej ako v prípade Váhostavu. Rozhodujúci činiteľ preto nebola cena, ale zrejme meno majiteľa Váhostavu. Každopádne platí prezumpcia neviny a preto nie je nikto vinný. Avšak každý, kto žije v tejto krajine, vie, že takýto tunel nie je ničím nepredstaviteľným ani novým.

A aký je záver z tohto všetkého? Asi toľko, že nič sa nezmení, nikto nebude pykať, nebudú uvalené žiadne sankcie, nikto sa neospravedlní, zopakuje sa to ešte niekoľkokrát a ešte si aj týchto chlapcov z našej vlády opätovne zvolíme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?