Pani Gryllsová: Ultimate Survival - Slovensko

Autor: Zdravko Boškovič | 28.6.2013 o 8:03 | (upravené 28.6.2013 o 8:11) Karma článku: 10,26 | Prečítané:  667x

Posledná časť seriálu Ultimate Survival, ktorá sa natáčala na Slovensku, sa neskončila dobre. Hlavný protagonista skončil na druhej strane zemegule s ťažkými psychickými problémami. Chamtiví producenti však aj z tohto dokázali vyťažiť. Zamerali sa tentokrát na pani Gryllsovú a jej mladého synčeka. Režisér programu po dlhom rozhovore s jeho slovenským asistentom dostal geniálny nápad. Zarobiť na príbehu, kedy sa bude snažiť pani Gryllsová, bez svojho muža, prežiť v džungli v Bratislave s platu, ktorí je hlboko pod slovenským priemerom. Ako povedal režisér: „Počul som, že takýchto prípadov je na Slovensku veľa, tak prečo to nedať na obrazovky televízií?"

 

 

Ak si spomínate s predošlého dielu, pani Gryllsová pracuje ako  pokladníčka v jednom nemenovanom maloobchodnom reťazci.  Zamestnávateľ jej vypláca hrubý príjem 450 eur. Na peniaze od manžela môže zabudnúť, ostal na mizine a ušiel. Štedrý štát jej vypláca rodinné prídavky 23,10 eur a dokonca môže už poberať aj daňový bonus. Z práce dostane na účet čistý príjem v hodnote 395,84 eur, čo spolu s rodinnými prídavkami činí sumu 418,94 eur. Pani Gryllsovej museli sľúbiť za túto úlohu pekelne vysoký honorár, aby sa na to vôbec dala. Opäť to bude ako minulý diel, ibaže s poopravenými sumami, keďže od rodiny odpadol jeden člen, ktorý toho minul najviac. Na jedlo a drogériu im stačí iba 150 eur na mesiac. Bol tu ďalší mesiac a platnosť električenky im padla. Čiže pre seba a jej synčeka to vyšlo súhrnne na 39 eur. Nechcela chodiť do práce celý mesiac v tom istom, preto si musela kúpiť nejaké oblečenie. Topánky nevynosila, tie kupovať nemusela. Štáb jej opäť našepkal: „Na Miletičovej ulici sú stánky s oblečením, značkovým a veľmi lacným, naozaj sa oplatia." Kúpila si dve tričká po 2,5 eura a jedny nohavice za 5 eur, teda dokopy minula 10 eur. Jej synčekovi sa však v škole deti smiali, že chodí v značkách tričiek a nohavíc z juhovýchodnej Ázie a ešte k tomu to má už obnosené. Preto pani Gryllsová dostala odvážny nápad. Synčekovi dopraje aspoň raz značkovejšie oblečenie. Na topánky už nemá, malý sa bude musieť uspokojiť s oblečením. Synčekovi za prospech a dobré správanie kúpila drahé tričko za 10 eur a nohavice za astronomických 15 eur.

Po prvom dni v práci a v škole ich čakali v schránke dobre známe šeky. Nájomné, energie, internet, káblovka, internet plus mobil pre ňu. Nájomné si nastavila trošku nižšie, bude dúfať, že jej v budúcnosti nevznikne nedoplatok. Manželov mobil odhlásila. Aj tak ju to dokopy vyjde  na  151 eur. Ešte je len prvý týždeň a už jej z účtu zmizlo 375 eur. Ostalo jej na účte 43,94 eur. Pani Gryllsová si povzdychla a povedala: „Z tohto by nevyčaroval nič ani David Copperfield." Nemôžu ísť do reštaurácie, do kina, zabaviť sa, na výlet. Musia mať niečo odložené aj na nepredpokladané situácie. Jedna takáto situácia prišla. Synček išiel zo školy na menší jednodňový zájazd do Vysokých Tatier. Pýtali za to nehoráznych 30 eur, v cene bola strava, vstupné na rôzne atrakcie plus doprava. Všetky deti išli, preto pani Gryllsová nemala to srdce odmietnuť svojmu malému synčekovi takúto radosť. Ale bola ľahšia o ďalších 30 eur. Zostalo jej teda už len posledných 13,94 eur. A vtedy to prišlo.

Televízny štáb opäť neposlúchol príkazy režiséra a našepkal pani Gryllsovej jednu podstatnú informáciu: „Môžete si zobrať úver alebo pôžičku." Pani Gryllsová však mala to nešťastie, že žiadny zo známych jej nepožičal. Sami boli na tom biedne. Preto si zobrala deň dovolenky a začala sa jej púť po bankách. Všade však jej žiadosť o úver zmietli zo stola, hlavne kvôli jej nízkemu príjmu a životnej situácií, v ktorej sa nachádza. A vtedy dostala ďalší diabolský nápad. Veď sú tu aj nebankové inštitúcie. Tam to mala jednoduchšie. Im bolo jedno, či ma jedno alebo 10 detí, či zarába 2000 eur alebo 450 eur. Či je to slušný človek bez dlhov alebo po uši zadlžený nešťastník. Ešte v deň jej pribudlo na účet 5000 eur. Šťastný koniec, čo poviete?

Koniec však zase raz nie je šťastný. Aj napriek svojej obozretnosti, neprečítala si maličké písmená na zmluve o úvere a hlavne si neuvedomila, o aký úrok sa jedná. Po čase nezvládala splácať svoje dlžoby. Na rad prišiel exekútor. Keďže títo páni nie sú prakticky nijak obmedzovaní, vykonávanie exekúcie je čisto na nich. A mala tú smolu, že nenarazila na dobrosrdečného ujka z exekútorského úradu ( ak taký vôbec existuje). Skončilo to neblaho. Bol jej zmrazený účet, teda nemohla vykonávať žiadne platby. Inak veľmi drsní producenti a režisér uznali, že toto je príliš veľký hardcore a nepatrí to na televíznu obrazovku. Preto miesto tohto programu pustili maniačky, ktoré rady nakupujú a obohacujú náš národ o nové múdrosti. Ale kde je pani Gryllsová? Ani  pár mesiacov po tomto incidente sa ju nepodarilo nájsť.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?