Ja nevolím

Autor: Zdravko Boškovič | 9.7.2013 o 19:25 | (upravené 9.7.2013 o 21:19) Karma článku: 8,52 | Prečítané:  594x

Ľudia v našom malom štáte sú zvyknutí za každých okolností zvaľovať všetku vinu na politikov. „Keby hentí nekradli, mám vyšší plat, krajší život, vyšší dôchodok, kvalitnejšie cesty..." Ale ako povedal môj obľúbení komik, politici sa sem nepriplazili cez portál z inej dimenzie ani nespadli z neba.

 

Ľudia na Slovensku ( ale aj inde ) nenadávajú len na politikov, ale vlastne na všetko. Na Rómov, na bohatých, na homosexuálov. Proste na všetkých, ktorí sa nestotožňujú s našimi predstavami. Ale to som odbehol.

Je pravda, že kvôli politikom je naša krajina v takej hroznej situácií, v akej je. Avšak už niekoľko rokov máme to privilégium, že si politikov volíme my - občania. Pravidelne si ich volíme a dovolíme tým ľuďom, aby rozhodovali o našich životoch. Takže nadviažem na môjho obľúbeného komika. Politici sem neprišli z inej dimenzie ani nespadli z neba. Sú to ľudia, ktorí vyrastali tu, na Slovensku. Sú to ľudia z nášho národa, vychovaní slovenskými matkami a otcami. Každý z nás má možnosť ( väčšiu či menšiu ) dostať sa do politiky. Osloviť ľudí a viesť náš národ. Tak kde sú tí skvelí a úprimní ľudia, ktorí budú viesť náš národ? Lebo keď sú to iba politici, ktorí sú skazení, tak my ostatní sme čistí a úprimní. Alebo možno je to inak? Nie sú to iba politici, ktorí „smrdia"? Možno veľká časť našej verejnosti sú tí zlí. Možno je to skazenosťou, alebo je to možno totálnou ľahostajnosťou a týmto ľuďom je naozaj jedno, kam smeruje tento štát. Tak či onak, je to veľká chyba. Lebo ak máme ľahostajných a skazených ľudí, dostaneme zákonite iba ľahostajných a skazených politikov. Bohužiaľ práve táto politická zberba je to najlepšie, čo môže náš národ ponúknuť.

Preto ja nevolím. A mám aj argumenty. Priznám sa, s formuláciou mojich argumentov mi „pomohol" zase raz môj obľúbený komik. Práve preto, že som už 5 rokov nevolil, mám právo sa sťažovať. Aj keď naše zvyky sú iné. Mnoho priateľov mi dookola opakuje vetu? „ Ak si nevolil, nemáš právo sa vyjadrovať k politike a sťažovať sa." Môj názor je presne opačný. Práve preto, že som v deň volieb ostal doma a voľby absolútne odignoroval a strávil príjemný deň s rodinou alebo pri vode, mám právo sa sťažovať. Mám právo povedať človeku, ktorý zvolil napríklad súčasnú vládnu garnitúru vetu: „ Aj ty môžeš za to, aká je situácia na Slovensku." Keď pred rokmi zvolili Fica a jeho prisluhovačov prvýkrát, bol som pobúrení, avšak pri ukončení jeho obdobia som veril, že naša krajina sa zmobilizuje a poučí sa z toho, čo sa tu udialo. My sme však nepoučiteľní a zvolili sme ich znova. A ich preferencie sa držia v hrôzostrašných výškach. Preto ma tento náš stav len utvrdil v názore, že ak máme ľahostajných a skazených občanov, dostaneme iba ľahostajných a skazených politikov. A preto sa pýtam. Je naozaj pravda, že táto zberba je to najlepšie, čo môže naša krajina ponúknuť?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?