Had – kandidát na Nobelovu cenu

Autor: Zdravko Boškovič | 15.7.2013 o 12:33 | Karma článku: 10,65 | Prečítané:  1209x

Dnes som si prečítal v The New York Times rozhovor s kosovským vodcom Hashimom Thacim. Zažili ste už pocit, kedy neviete, či máte plakať alebo sa smiať? Tak práve toto bol ten pocit.

 

„Had" ako znie jeho prezývka, bol vodcom Kosovskej národooslobodzovacej armády, kde podľa svojich slov statočne bránil svoj národ pred utlačovateľmi a svoj národ zachránil pred genocídou. Práve táto organizácia bola toho času, keď bol jej veliteľ Had, vyhlásená za teroristickú skupinu. Ale boli servilní voči USA a p. Albrightová nešetrila bozkami na jeho adresu. Takže to je zabudnuté.

Tento náš Had chce, aby bol verejnosťou rešpektovaný ako štátnik, ktorý má dobré kontakty so zahraničnými politikmi a nie ako vojenský dôstojník. No pán Had, západnej verejnosti ste absolútne ukradnutí, Albánci vás zbožňujú, pretože v Albánsku je chudoba a v Kosove aspoň neumierajú od hladu a pre ostatných ste iba zločinec a mafián.

Ja už som v minulých blogoch predostrel niekoľko dôkazov, ktoré nášho Hada usvedčujú zo zverstiev páchaných nielen na Srboch, Rómoch, Aškalioch, Židoch, ale dokonca na bojovníkoch z vlastných radov. Keď len polovica je pravdivá, tak je to nechutnosť najhrubšieho zrna. No, keď sa bratríčkoval s Clintonom, Albrightovou a Clarkom, kde poslední dvaja úspešne podnikajú v Kosove, nemôžeme sa čudovať, že z ničoho obvinení nebol.

Až Rada Európy vypracovala správu, kde jeho osobne obvinila z toho, že sa aktívne zúčastňoval na obchodovaní s orgánmi a na pašeráctve heroínu. Každý trošku zasvätený človek vie, že Kosovo je najväčšie prekladisko heroínu v Európe. Ale koho to trápi?

Ale zlatý klinec prišiel, keď som si prečítal, že Had  môže byť jedným z kandidátov na Nobelovu cenu. Tu už som pravdepodobne plakal, lebo to nie je ani na smiech. Síce Nobelova cena za mier sa rozdávala ako cukríky aj ľuďom ako Jásir, Šimon, Jicchak, Barack a Al Gore, ale aj tak je to nechutnosť a výsmech. Vyšetrovanie Rady Európy ešte pokračuje, ale už teraz je jasné, že Had má prsty v nelegálnych kšeftoch a na vraždách ešte z čias vojny v Kosove. Veď srbské, rómske a iné vdovy z Kosova by vám porozprávali, čo je Thaci za človeka.

Mojim cieľom nie je rozdúchavanie vášní, týmto blogom neobraňujem Srbov. Ale Thaci je zviera, ktorý by mal sedieť za mrežami (minimálne). Ale pre tú srandu by som mu tú Nobelovu cenu dal. Už len preto, aby som demonštroval, že medzinárodní vrchní predstavitelia stratili svoj morálny kompas už pred dlhými rokmi.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?