Ďalšia vojna

Autor: Zdravko Boškovič | 27.8.2013 o 8:00 | Karma článku: 11,47 | Prečítané:  939x

  Na rôznych diskusných fórach si čítam názory „pravých nefalšovaných" odborníkov na vojenské konflikty. Všetci vedia, čo sa tam deje, kto je agresor, kto je nevinná obeť. Pre mňa je hlavné, že za fundované názory nemusím platiť a mám ich zadarmo priamo na tácke. Stačí pár clickov. Títo nezištní samaritáni nás obšťastňujú svojim nekompromisnými a dozaista správnymi názormi na vec a nepýtajú si ani cent.  

 

Ale teraz vážne. Kto si myslí, že vie aspoň 20 % z toho, čo sa deje v Sýrií, musí byť blázon alebo veľmi naivný človek. Ako sme zvyknutí z predošlých vojnových konfliktov, pravda je hlboko udupaná do zeme a dostať sa k nej je nemožné. Kto je agresor, Asad? Alebo krajinu rozvracajú najatí žoldnieri a hrdlorezi na strane opozície? Kto vie? To možno nevedia ani sami aktéri konfliktu.

Američania sú si istí, že sa použili chemické zbrane. To rád čítam, americké neomylné názory sú pravdepodobne nespochybniteľné. Ja si však spomínam, na americkú istotu ohľadom ZHN  v Iraku, takisto ako si boli istí, že v Račaku vykopali mŕtvych Albáncov. Bez vyšetrovania vtedy zistili (obdivuhodný výkon), že to predsa len Albánci boli, že ich zabili Srbi, tým pádom Srbi spáchali genocídu a teda je to opodstatnený dôvod na bombardovanie. Použili pritom nebezpečné chemické zbrane, práve tie, ktoré teraz odsudzujú. Albrightová mávala nejakými snímkami z družice, kde bolo nad slnko jasné, že na území Kosova existujú masové hroby a cez tie družice bolo jasné, že v hroboch ležia nevinní Albánci. Vyšetrovacie metódy USA a NATO sú naozaj efektívne a závideniahodné. Je jasné, že Američania sa nemýlia, veď predsa vedia najlepšie, čo sa deje po celej zemeguli, ja by som im veril. Keby som mal výcvik, sadol by som do prvej stíhačky a vybombardoval tých odporných moslimov, Sýrčanov či kto to tam je.

Len jedna rada pre odborníkov na Sýriu, ktorí obohacujú náš mediálny priestor. Neviete o tom nič. Kým neprinesiete dôkazy zo Sýrie a budete iba „copy - paste" zahraničné články, hlavne tie americké a britské, tak to má nulovú vypovedaciu a dôkaznú hodnotu. Okrem toho, každý by sa mal starať iba do toho, na čo má patričné vedomosti, inak sa len strápňuje. Preto keď čítam, ako si je každý istý, čo sa deje v Sýrií, je mi toho človeka ľúto.  Ani jedno percento z nás nevie, čo sa naozaj deje v Sýrií.

Možno sme na prahu niečoho väčšieho, ako je občianska vojna v Sýrií. Situácia je napätá a ľudia doslova slintajú nad možnosťou viesť ďalšiu vojnu. Už dávno neverím v to, že žijem v normálnom svete. Je to svet skazený, kde ľudia bažia po peniazoch a vojnách, len aby ublížili tomu druhému. Raz za toto všetko budeme pykať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Schránka už Dôvere neprejde. Žitňanská mení zákony

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

DOMOV

Štátna poisťovňa potrebuje na zdravie 51 miliónov

Štát už VšZP dotovať nemôže.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama

Aj keby Žitňanskej zákon skresal rozkrádanie naozaj len o „drobné“, stále hovoríme asi o desiatkach miliónov eur.


Už ste čítali?