Treba zakázať romantické filmy

Autor: Zdravko Boškovič | 12.1.2015 o 19:06 | (upravené 13.1.2015 o 9:33) Karma článku: 9,02 | Prečítané:  1985x

Jeden večer som rozmýšľal nad romantickými filmami. A to ich ani nemám rád. Pýtate sa prečo? Lebo som lenivý naničhodník, ktorý nevie, čo od dobroty. Možno keby som rozmýšľal nad podstatnými vecami, zmenil by som svet. No, ale to sa už nedozvieme. Ale odbehol som od témy. Z môjho brilantného mozgu vzišiel nasledovný záver: „Treba zakázať romantické filmy.“

Moja chvalabohu bývalá priateľka ma v jeden večer konečne (teda konečne pre ňu) prehovorila, aby som si s ňou pozrel romantický film. Tesne predtým som si prečítal niekde na nete, že správny priateľ musí pestovať spoločné záujmy s priateľkou. Keďže som chcel byť správny priateľ, aj keď toto pomenovanie mi znie ako sci fi, poctivo som predstieral, že sa veľmi teším na ten film, dokonca som urobil pukance. Na jednom z tých našich slávnych kvalitných televíznych kanálov začal tento skvost romantickej kinematografie, navyše s úžasným slovenským dabingom. Od tej chvíle som upadol do hlbokej hibernácie, ale parádne som to zamaskoval, na výške som získal túto schopnosť. Ale k veci.

Nemožné, aby som si spomenul, o čom to bolo a tobôž nie, ako sa ten film volal, ale pár pasáží som si zapamätal. Hlavný hrdina bol ako inak vysoký, vyrysovaný fešák s tvárou ako keby bola vytesaná najlepším sochárom, zuby nádherné biele ako od vápna. Lícne kosti ako z časopisu. 98357 vlasov na hlave, ktoré dokonale ladia na hlave či je bezvetrie alebo totálny hurikán. Odkiaľ vlastne týchto chlapov berú? Existuje nejaké laboratórium v USA alebo Číne, o ktorom nikto nič nevie? Namiešajú dokonalé fyzické vlastnosti pre chlapa, a bum, je to nový dokonalý chlap? Inak si to neviem vysvetliť. Keď chodím po Bratislave, vidím len samých divných týpkov, ktorých výrazne ovplyvnila zlá nálada prírody. Ale pozitívne je, že do tejto spoločnosti zapadnem. Ale späť k téme.

Okrem toho, že bol tento hlavný hrdina fešák, celý film vymýšľal rôzne romantické gestá, ktorého bežného blbého chlapa nenapadnú. V jeden moment som prichytil bývalú, ako naklonená k telke slintá a naťahuje ruku ako keby mal ten chodiaci Don Juan práve vyliezť z telky a pobozkať ju. Ale robil som sa, že to nevidím. Až ku koncu sa mi vrátilo sústredenie a postrehol som, že hlavný hrdina po strastiplnej ceste stratil košeľu, takže hore bez zachránil krabicu plnú najzlatších psích šteniatok, zachránil 10 ľudí z horiacej budovy a nakoniec požiadal hlavnú hrdinku o ruku na ruskom kole v Londýne alebo kde, pričom bolo asi 1500 ľudí, ktorí tlieskali a výskali od radosti. Samozrejme, že žili šťastne až do smrti.

Potom som si predstavil, čo asi musí prebiehať v tej ženskej hlave, ktorá sedí vedľa mňa. Po asi 10 sekundách som sa smrteľne vyplašil, tak som radšej začal myslieť na niečo príjemné: holé ženy a tak, veď viete, akí sme my chlapi. Ale za tých 10 sekúnd v ženskej hlave som spozoroval toto: „Bodaj by som aj ja stretla takéhoto udatného, bohatého fešáka a chcem, aby ma požiadal presne takto o ruku.“ Zrazu sa pozrie vedľa seba a čo vidí? Škaredého, driemajúceho, plešivejúceho chlapa v tielku, ktoré je špinavé od horčice a znenazdajky si prdne zo spánku. Keď sa zobudí, ešte si navyše grgne. Zo zdravotných dôvodov. Ruže neprinesie a keď, tak iba zabalené zo supermarketu spolu s pivom a párkami.

Ale čo je pointa tohto nezvyčajného zážitku? Pozrel som sa na to najprv z jednej strany. Po určitej dávke steroidov, nastrelení vlasov a operácií ksichtu by som sa mohol priblížiť k tomuto hrdinovi. Požičal by som si 100 000 eur, kúpil auto a ženskej pár kabeliek, topánok a ostatný sh.t. Vyliezol by som hore na UFO, zapálil sa ako vianočný stromček, objednal si lietadlo, ktoré by vialo nápisom: „Milujem ťa, zoberieš si ma?“. Prišlo mi to  však nepravdepodobné, ani neviem prečo. Asi som príliš lenivý, ale súčasne veľmi vynaliezavý. No a keďže moja myseľ má veľa zákutí, prišiel som na toto. Je potrebné držať ženy čo najďalej od amerických romantických filmov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?