Emancipácia alebo konšpirácia?

Autor: Zdravko Boškovič | 15.3.2015 o 11:11 | Karma článku: 9,52 | Prečítané:  1184x

Na začiatok musím pripomenúť, že nechcem, aby si ženy mysleli, že znevažujem ich boj za zrovnoprávnenie pohlaví. Mne ako mužovi dokonca ich boj za rovnosť práv veľmi lichotí. To, že urputne bojujú len preto, aby sa nám vyrovnali znamená, že sme ich ideálom.

Budem pokračovať revolučnejšie a prilejem trošku oleju do ohňa. Ženy nechcú rovnaké práva ako muži, je to zjavné. Chcú „the best“ z mužských a ženských práv zároveň. Nečudujem sa im po všetkých tých desaťročiach útrap, ktoré im spôsobovali muži, ich prístup je však trošku sebecký. Tí šťastnejší z Vás chlapov  si predstavte, že máte rande s opačným pohlavím. Idete do kina- platíte oba lístky, popcorn a Colu. Potom idete na večeru, ktorú samozrejme zacvaká chlap. A môžete si byť istí, že si žena neobjedná neperlivú minerálku a vyprážaný syr s hranolkami. Pozrie sa na hodnoty v stĺpci „cena“ a vyberie si to najhnusnejšie jedlo s najvyššou hodnotou v tomto stĺpci, pravdepodobne pošírovaného portugalského bažanta podliateho Chardonnay ročník 1976, z ktorého na svete zostala už len posledná fľaša.  A tú použili na tohto bažanta. Vo chvíli, kedy dorazí účet sa emancipácia stane neexistujúcim pojmom. Keď sa ukradomky na ženu v tomto momente pozriete, zistíte, že všetko naokolo je omnoho zaujímavejšie ako vy a Váš stôl, na ktorom leží účet. A viete, čo je najhoršie? Že po tomto všetkom Vám táto žena ani len nedá.

Preto si myslím, že ženy berú emancipáciu ako český turista all inclusive dovolenku. Rovnaká mesačná mzda, jasnééé. Zaplatiť za kino či večeru? To si nechajte, tupci, to je fujky. Tým pádom neexistujú ani typické mužské povolania či činnosti. Častokrát som sedel pri bare, ale žiadna žena sa nezdvihla a neprišla ma zbaliť alebo začať konverzáciu. Bude to zrejme mojim blbým ksichtom a prázdnou peňaženkou, ale viete, čo som tým chcel povedať. Všetko si musí odmakať chlap. Žena sedí pri bare, páči sa jej chlap, signál však nedá, nie to aby prišla a začala ho baliť. Nakoniec je však nas.r.tá, že sú chlapi nemožní a tupí. Veľa žien v bani, v horiacich budovách, pri prestrelkách alebo vo fabrikách na výrobu áut neuvidíte. Pretože je to „chlapská práca“. Tam by ste tie na krátko ostrihané sufražetky asi zbytočne hľadali. A partnerský život medzi mužom a ženou? Bez zbytočných slov uvediem iba vtip o partnerstve muža a ženy: Partneri sa rozhodovali, či si kúpia mačku (žena) alebo psa (chlap). Tak urobili kompromis a kúpili si mačku.

Keďže som lenivý a väčšinou sa venujem veciam, na ktorých nezáleží, dlho som rozmýšľal nad týmto medzipohlavným rébusom.  Až som nakoniec na to prišiel. Je to konšpirácia.

Vzniklo rozsiahle hnutie žien, ktoré si chce mužov zotročiť. A že sa im to zatiaľ darí... Muži musia byť potrestaní za tie storočia otrasného zaobchádzania. Najmocnejšou zbraňou, ako to dosiahnuť je sex. Žena odoprie sex chlapovi na dva týždne a na ďalší deň ho vidíte v zástere vysávať byť s očami ako feťák počas absťáku.

My chlapi sa však nehodláme vzdať. Vytvorili sme armádu „chlapov“, ktorí sa postupne infiltrujú medzi ženy a budú uskutočňovať záškodnícku činnosť.  Celkom sa to podarilo, mnohých chlapov už dnes od ženy voľným okom nerozoznáte. Vyholené ruky, nohy aj hruď, výstrihy až po pupok, make up či vytrhané obočie – naozaj dokonalá kamufláž. Niektorí však vo svojom prestrojení poľavia. Minule som sedel v reštaurácií a zrazu som zazrel chlapa (aspoň myslím, že to bol chlap), ktorý dofrčal na starom rozpadnutom bicykli podobný bicyklu, ktorý som ako 10 ročný ukradol môjmu dedovi, pretože sa hanbil na ňom vyjsť do spoločnosti. Chlapík si tento bicykel len tak pred reštikou pohodil, veď kto by kradol niečo také. Dokonca ani tu na Slovensku a to je už čo povedať. Vrútil sa dovnútra, mal na sebe legíny so vzorom americkej vlajky, čudné vyťahané špinavé smradľavé tielko, bol potetovaný a navzdory tomu, že vonku bolo približne 20 stupňov, na hlave mam vlnenú čiapku s obrovským brmbolcom. Sadol si pri vedľajší stôl. Keď si všimol, že ho sledujem, usmial sa ako debil. Prišla čašníčka a on si objednal tekvicové mokačínko so škoricovou penou s nádychom limetky. Aspoň myslím, že to bolo tak nejako. Avšak jediné, čo ma prekvapilo bolo to, že mal hustú dlhú bradu. Človek sa v týchto stvoreniach nevyzná. Ale to som odbehol od našej pôvodnej témy...

Na záver len vyjadrím svoje presvedčenie, že moje výskumy sú správne a preto sa my muži máme čoho obávať. Príde deň, kedy nám ženy začnú odtrhávať vajcia a robiť nám zo života peklo. A možno to už pomaly a nenápadne začalo. Ako hovorí jedno staré španielske príslovie: „Beda domu, kde sliepka velí a kohút mlčí. Amen

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?