Neandertálci v našej spoločnosti, 1. časť

Autor: Zdravko Boškovič | 3.4.2015 o 19:54 | Karma článku: 11,67 | Prečítané:  2316x

Pravdepodobne ma historici a amatérski archeológovia  pošlú do r.ti za moje historické (ne)vedomosti, ale nechcelo sa mi o neandertálcoch  študovať  podrobnejšie.  Teda nechcelo sa mi o nich študovať vôbec.  Tak Vám len napíšem,  ako si ich predstavujem.

Typického neandertálca si predstavujem ako chlpatého, smradľavého pračloveka s dlhými rukami, vypuklé čelo, veľký nos, rapavý ksicht, krivé hnilé zuby, otvorená papuľa, tupý výraz a husté zrastené obočie, ktoré slúži ako šiltovka. Keď sa rozhliadnete okolo seba, nadobudnete dojem, že niektorí jedinci sa proste odmietli  vyvinúť a zasekli sa niekde medzi nefalšovaným neandertálcom a človekom. Vzhľad je veľmi podobný, poďme si však rozobrať správanie a typy neandertálcov.

Neandertálci  v MHD

Neandertálca v MHD spoznáte okamžite. Nepríčetný pohľad, ako keby nevedel, ako sa ocitol práve v tom autobuse. Gamba otvorená, na sebe  hnusné šušťáky a na chrbte spravidla batoh. Čím väčší, tým lepší. Pozrie sa okolo seba, v autobuse narvané, jeho však nenapadne v tej tupej lebeni dať si ten batoh dole. Je totiž to predurčený byť pračlovekom. Musí sa ešte aspoň dvakrát poobzerať, aby mal prehľad, potom vykročí medzi ľudí. Jednému cestujúcemu zlomí priehlavok na nohe, druhému svojim lakťom spôsobí smrteľné vnútorné krvácanie do žalúdka a tretiemu pri otáčaní sa batohom zlomí čeľusť a poškodí rohovku až tak, že do troch dní dotyčný proste oslepne. Ak máte šťastie, tak aj otvorí papuľu, kvôli čomu sa dvaja ďalší cestujúci priotrávia jedovatými výparmi. Stále však vidíte ten tupý výraz na jeho ksichte, ale ani zďaleka to nie je výraz ľútosti.

______________________________________________________________________________________

Malá vsuvka, ktorá sa sem hodí: Keď ste mŕtvy, necítite to, ale trpia všetci ľudia naokolo. To isté platí, keď ste j.b.u.ý. ( Kto prvý správne doplní chýbajúce písmenká, vyhráva  jednodňový výlet do Győru, cestu a ubytovanie si hradíte vy.)

______________________________________________________________________________________

Tento neandertálec cíti neodopierateľné  právo na sedenie v MHD. Je mu jedno, či vyhodí starú ubolenú dôchodkyňu, hoc aj ochrnutého vyhodí z invalidného vozíku, len aby jeho právu bolo učinené za dosť. Samozrejme, že si sadne aj s tým batohom, tak tam sedí ako retard, otáča sa doľava a doprava, takže spolusediaci sedí len tak na pol rite alebo radšej znechutený vstane úplne. Väčšinou tento neandertálec cestuje 1 -2 zastávky, takže ďalší mŕtvi pribudnú, keď sa bude o 3 minúty predierať naspäť von. Pri tom všetkom sa zdá, že sa tento pánko (väčšinou je to muž, podľa výskumu  populárnych britských vedcov) snaží všetkých naokolo iba nasrať.

Ale tým to nekončí...

Potom sa tento nevyvinutý jedinec upriami na jedného človeka a na neho uprene čumí ako č..ák z deravých teplákov.  Spravidla som to ja, keďže priťahujem takýchto magorov ( a to dokonca aj u opačného pohlavia). Najprv si len človek myslí, že sa Vám náhodou stretli pohľady, tak rýchlo odvrátite zrak. Periférne však cítite, ako Vám ten distingvovaný gentleman prepaľuje ksicht pohľadom. Pozriete sa na neho späť a čo tam vidíte? Dotyčný na Vás čumí s výrazom, ako by si potreboval nutne prdnúť, ale nejde mu to. Ako tak na Vás zazerá, proste si zívne. Ani mu len nenapadne, aby si tou šmatlavou rukou zakryl pysk. Proste  tam asi 20 sekúnd zíva a udržuje s Vami očný kontakt. Čo je debilnejšie ako toto? Už už si pomyslíte, že nič, ale majster bontónu Vás  zase raz prekvapí. Z nudy si začne vyberať zvyšky raňajok zo zubov alebo si proste povyberá šušne. Čo však potom s tým vydolovaným šušňom? Buď si ho proste strčí do úst a prehltne alebo ho odhodí preč, väčšinou presne na nejakého človeka. Jemu to však nepríde nenormálne, dementné a dokonca to nepovažuje ani len za  následok jeho chatrného vzdelania, v ktorom za najväčší úspech považuje zvládnutie veľkej násobilky ( ale používal kalkulačku! ). S MHD neandertálcami radšej končím, lebo ma dr..e od zlosti.

Neandertálci sa naučili šoférovať autá

Ak si myslíte, že keď máte na auto, tak sa neandertálcom vyhnete, ste na škaredom omyle. Retardi proste sadli za volant, aby Vám nedopriali ani deň kľudu. Spoznáte ich tak, že na diaľnici jazdia v ľavom (rýchlejšom ) pruhu 80-kou, rovnako rýchlo ako auto v pravom pruhu. Nereagujú na blikanie, trúbenie, dokonca ani nepočujú Vaše hlasné nadávky na jeho adresu. Do spätného zrkadla sa nepozrie 10 minút, za volantom kŕčovito sedí zhrbený ako keby práve vykonával veľkú potrebu. Po 10 minútach odbočí do pravého pruhu, ale nie preto, aby Vás pustil pred seba, ale... vlastne ani neviem, prečo to zrazu urobil. Predbiehate ho, idete rovnakou rýchlosťou vedľa neho, aby Vás pekne videl ako mu nadávate, rozhadzujete rukami a ukazujete hanlivé gestá.

______________________________________________________________________________________

Tipy a triky: Dajte si záležať, aby ste pri vyslovovaní tých najoplzlejších fráz na jeho adresu dostatočne artikulovali a najdôležitejšie oplzlé slovo zopakovali aj trikrát. Pri vhodnej artikulácií Vám objekt, na ktorý nadávate lepšie dané slová odčíta z pier.

______________________________________________________________________________________

Najviac Vás však naserie, že on len na Vás pozerá neprítomným pohľadom a neuvedomuje si, že ste v stave, v ktorom by ste nemali problém sám vyhlásiť vojnu menšiemu štátu a v ktorom na neho vrieskate ako Leonidas, keď obraňoval Spartu. Jedným neandertálcom to však na cestách nekončí. Idete si pokojne svojim tempom v ľavom pruhu, pomaly neandertálca predbiehate, zrazu však strhne volant a sprava sa zaradí pred Vás. Bez smerovky a máte čo robiť, aby ste to ubrzdili. Viete prečo sa to stalo? Lebo ten magor neuznáva spätné zrkadlá, nevníma premávku okolo seba a je mu totálne jedno, čo spôsobí alebo nespôsobí havárku ako v Kobre 11. Boj proti týmto neandertálcom však nie je bez šance a viem o tom svoje. Keby som dostal euro zakaždým, keď som neandertálcovi prešiel cez rozum, mal by som už 2 eurá.

Na koniec pridám katastrofickú predpoveď a jednu analýzu. Spomínaní britskí vedci vytvorili presný profil typického neandertálca za volantom. Podľa ich zistený je to väčšinou muž alebo žena vo veku medzi 18 a 98,5 roka. Katastrofickú predpoveď si nechám do ďalšieho blogu. Idem si radšej vziať svoje lieky. Keď opäť prestanú účinkovať, prihlásim sa s ďalším blogom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?